עבודות שיפוצים ובניין

לא כל עבודות בניין יכולות להיות מבוצעות על ידי חברות שיפוצים. ישנם לא מעט מקרים שבהם עבודות בניין דורשות מומחיות מיוחדת או שילוב של עבודות שיפוצים עם מומחיות בתחום נוסף. בנוסף חשוב מאד להבין שעבודות בניין, בניה ושיפוצים הם שם רחב אשר כולל עבודות בתחומים רבים של הבנייה והבניין – גבס, איטום, חשמל, אינסטלציה, עץ, שיש וכמובן כלים סניטריים. ישנן חברות העוסקות רק בתחום אחד מבין אלה וישנן חברות שיפוצים המציעות את כל סוגי העבודות.

תהליך של בניה ושיפוץ כולל שלבים רבים שחשוב מאד לא לדלג על אף אחד מהם ולא לנסות לזרז את התהליך. דרושים בירורים רבים וקבלת החלטות מהותיות והרות גורל. כאשר מבצעים תהליך של בניה ושיפוץ יסודי מדובר בדרך כלל בשיפוץ יסודי ומקיף המבוצע על ידי חברות שיפוצים ואף אחד לא היה רוצה לחזור על תהליך שיפוץ דומה תוך פרק זמן קצר לאחר השיפוץ הראשון.

לפני ואחרי

מהם השלבים בתהליך של ביצוע שיפוצים?

השלב הראשון וההכרחי הוא של תכנון, הגדרת הצרכים, הרצון והציפיות מהעבודות. בשלב זה יש לשאול שאלות רבות כמו מה רוצים להשיג בשיפוץ? מה חשוב שאפשר יהיה לעשות או לבצע אחרי שהשיפוץ יסתיים? גם את השלב הזה מומלץ לבצע בעזרת איש מקצוע מיומן ומומחה מהתחום של תכנון ושיפוץ מפני שממנו אפשר יהיה לקבל רעיונות, עצות פרקטיות ומועילות וכמובן טיפים שהוא מכיר ויודע מהניסיון שלו בשטח, דרך עבודות שיפוצים אצל לקוחות אחרים.

שלב נוסף והכרחי הוא בחירת האביזרים שייקחו חלק בשיפוץ – בחירת הדגם וסוג הקרמיקה, האריחים לרצפה החדשה, כלים סניטריים, רצפת פרקט ועוד. גם אם הלקוח בטוח שהוא יודע מה הוא בוחר ומה הוא רוצה – כדאי לו גם את הבחירה הזאת לשלב עם ייעוץ של איש מקצוע הבקיא בעבודות של בניה ושיפוצים כדי לקבל הנחיה ואישור מקצועיים שהבחירות שלו נכונות ותהיינה מתאימות בכל חלק של העבודה.

מה עוד לקחת בחשבון בעת תכנון ושיפוץ?

חשוב לדעת שיש להקדיש לא  מעט זמן ומחשבה בבחירת חברת שיפוצים שתבצע את העבודות. ישנן חברות שיפוצים רבות ולכל אחת השקפת העולם שלה, האני מאמין שלה והגישה שלאורה היא פועלת. חשוב להבין לעומק את העקרונות שלפיהם מתנהלת החברה על מנת להחליט מי החברה הנכונה.

חברת א.י. בנייה פועלת משנת 2004 בתחום של עבודות בניין מכל הסוגים ושמה לה למטרה להעמיד את הלקוח, את מטרותיו ואת רצונותיו במרכז הנושא. החברה מעסיקה עובדים מנוסים ומיומנים בעבודות השיפוצים ומספקת סגנון עבודה אירופאי ללקוחותיה. החברה מציעה מגוון שירותים נלווים כמו הגשת תכניות ובקשות לרשויות, ייעוץ וליווי אדריכלי ומתן עצות בתחומי העיצוב. החברה אינה מגבילה את העבודה לפרק זמן מסוים על מנת לוודא שהלקוח שבע רצון באופן מלא מהעבודה.