שיפוץ דירה – כך תעשו את זה נכון

אם בחרתם לשפץ את הדירה שלכם או שאתם משפצים דירה המיודעת להשכרה, בוודאי שאתם רוצים גם להעלות את איכות חיים וגם להעלאות את ערכו של הנכס הנמצא ברשותכם.

כאשר משפצים נכס קיים, דואגים בדרך כלל לשיפוץ יסודי בו כלל התשתיות מוחלפות, המבנה מחוזק, נעשה איטום ושיפוץ גגות ושאר פעולות שמשפרות את הנכס שלכם, גם מבחינה חיצונית וגם מבחינה פנימית.

כיום ישנן לא מעט חברות מקצועיות המבצעות שיפוצים בכל רחבי הארץ, בזמן שבאזור המרכז ניתן לשבח את ערכו של הנכס ולהפוך אותו לדירה יוקרתית שניתן לגור בה או להשכירה.

אבל כיצד מבין כלל חברות הבנייה מוצאים את הטובה מכל? וכיצד מבצעים שיפוץ באופן נכון? המידע בהמשך.

אם אתם רוצים לבצע שיפוץ בנכס קיים, אך לעשות זאת בצורה נכונה ונבונה, יש להקפיד על כמה כללי ברזל חשובים:

קבלת אישורי בנייה

לפני תחילת השיפוצים ובמידה ואתם מבצעים תוספות בנייה, יש לקבל מהרשויות את כלל האישורים הדרושים לביצוע התהליך כמו אישורי בנייה הידועים בשם "טופס 4" . בחרו חברת בנייה מקצועית שתוכל לסייע לכם בהליכים מול הרשויות ובקבלת כל המסמכים והאישורים הדרושים לשיפוץ.

עבודה רק עם חוזה והצעת מחיר מסודרת

חשוב תמיד לבחור חברת בנייה אשר תוכלו לנסח ולשלוח לכם חוזה עבודה מסודר שבו יסודרו כל תנאי העבודה, כמו: מהלך העבודה, זמנים לאספקת השיפוצים באופן מלא, כלים הדרושים לעבודה, חומרים ושיטת תשלום. בחרו בשיטת שתלום בשלבים באמצעותה אתם משלמים לקבלן, רק לאחר שסיים שלבים מהותיים בתהליך הבנייה והשיפוצים.

כלים ועזרים

בדקו עם החברה הקבלנית באיזה סוג של כלים וחומרים נעשה שימוש בעת השיפוץ תוך שיש לבדוק האם ניתן למצוא את האביזרים הדרושים במחיר מוזל דרך חנות כלי עבודה במרכז המאפשרת מחירים מוזלים. בכך תוכלו להוזיל עלויות באופן משמעותי.

עמידה בלוחות זמנים

שימו לב כי הקבלן המשפץ עומד בזמן שהקצבתם עבור שיפוץ הנכס. שימו לב כי הקבלן לא יחרוג מהזמנים הדרושים וכי תוכלו לקבל את המפתחות לדירה המשופצת ללא עיכובים.

פתרון מגורים חלופי

אם בחרתם בביצוע שיפוץ מסיבי, וודאו כי יש לכם פתרון טוב עבור מגורים בזמן שיפוץ. לתקופה קצרה תוכלו להתאכסן במלון ולתקופה ארוכה בחרו דירה אחרת אותה תוכלו לשכור לכמה חודשים קצובים.

ככה תבחרו חברת שיפוצים טובה

חשוב לדעת כי לא כל אדם עם חגורת כלים הוא קבלן וכי לחברה קבלנית חייבים להיות תעודות ואישורים אשר מסמכים אותה לעסוק בתחום. לכן יש לבחור רק חברה מקצועית, אמינה ויעילה.

בחרו בחברה שקיבלתם אודותיה המלצות, כזאת הרשומה בפנקס הקבלנים, תוך בחירת אנשי מקצוע איכותיים ומיומנים. באמצעות כל אלה תהליך השיפוצים יהיה אפקטיבי, מהיר ובטוח.