עבודות ריצוף

מעצבים את פני הבית

אחד השלבים הקריטיים ביותר בתהליך עיצוב הבית, הוא השלב שבו מתבצעות עבודות ריצוף. בעודכם מבצעים ריצוף לבית, חשוב שתשקלו בכובד ראש מספר משתנים קריטיים, בהם סוג החומר שממנו עשוי הריצוף הנבחר (שיש, קרמיקה או פרקט, לדוגמה), עמידות החומר ומידת השחיקה שלו, גודל המרצפות, העיצוב המתאים ביותר לבית בכלל ולחדר המיועד בפרט, צבעי המרצפות, תחזוקה נדרשת וכמובן – עלויות האריחים עצמם ועלויות ההתקנה.

אין ספק כי מגוון האפשרויות שעומד לרשותכם הוא רחב מאוד, ובין קרמיקה לשיש, בטון או אבן יש הבדלים שונים גם בכל הקשור לצבע ולהשפעת האריח על מראה הבית, אבל גם במדדים נוספים כמו תחזוקה ומחיר. לפני שאתם מזמינים קבלן לביצוע עבודות ריצוף, בדקו היטב גם את החומרים שאיתם אתם מתכוונים לעבוד, וגם את זהותו של הקבלן האמון על מלאכת ההרכבה שלהם, כדי לצמצם את אלמנט ההפתעה ולדעת בדיוק למה לצפות.

פירוק או הדבקה?

החלפת ריצוף יכולה להתבצע באחת משתי דרכים עיקריות: פירוק הריצוף הישן והחלפתו בחדש, או הדבקת הריצוף החדש מעל הקיים. עבודות ריצוף לדירה חדשה אינן יכולות לכלול את האפשרות של הדבקה, באופן טבעי, משום שמדובר בהתקנה ראשונית של הריצוף. שיטת ההדבקה רלוונטית במקרים שבהם האריחים החדשים הם דקים יחסית ואילו הישנים יציבים וישרים, ללא רצפות שבורות, סדקים או בליטות.

היתרון של שיטה זו הוא בפשטות, שכן אין כל צורך בפינוי אריחים ובהכנת חול וטיט פעם נוספת, מה שחוסך גם זמן עבודה וגם ניקיון מורכב לאחר העבודה. אין זה משנה באיזו שיטה תבחרו, חשוב לוודא שהקבלן האמון על עבודות הריצוף בדירתכם הוא קבלן שמכיר את העבודה היטב, מנוסה בשיטות ההדבקה השונות ויודע להמליץ לכם על השיטה הנכונה ביותר לצרכים ולתקציב שלכם.

בחירת קבלן ריצוף

לצורך עבודות ריצוף חשוב להיעזר בקבלן מקצועי מאוד, עם ניסיון עשיר ועם מיומנות במגוון שיטות ההדבקה הקיימות ובמגוון סוגי הריצוף. לצורך בחירת הקבלן מומלץ להיוועץ בחברים ובמכרים שהחליפו את המרצפות בביתם ויודעים להמליץ על איש השירות (או לחלופין – להזהיר אתכם מפניו).

אם תגיעו בעצמכם לקבלני ריצוף אחרים, מומלץ שתערכו בעצמכם סקר קצר ותבדקו את ההמלצות שלו, במטרה לוודא שלקוחותיו הקודמים היו שבעי רצון מעבודתו ומתפקודו. רק קבלן ריצוף מקצועי ואמין יידע לבצע עבודות ריצוף באופן מדויק וללא כל תקלות, ובנושא הזה, כמו גם בבחירת אריחים איכותיים, אין כל מקום לפשרה.

עבודות אחרונות