קבלני שלד

לא כל חברות שיפוצים או חברות קבלן הן קבלני שלד הרשאיות לבצע עבודות שלד בבניין או בכל מבנה אחר. שלד המבנה הוא חשוב ומהותי ובדרך כלל עבודות של שיפוצים או בניין במקום מסוים אינן כוללות שום שינוי הנוגע לשלד. כאשר מדובר בבניין מגורים משותף, למשל, עלולה להיות השפעה של עבודות בשלד גם על דירות או קומות אחרות מזו שבה מתבצע השיפוץ ולכן קבלני שלד חייבים לדעת באילו עמודים וקירות אסור לגעת. בעל המקצוע היחיד המורשה לבצע תכניות ושרטוטים הקשורים לשלד הבניין הוא קבלן שלד (הקונסטרוקטור).

השלב הבא הוא למצוא חברת בנייה המהווה בעצמה קבלני שלד כדי שתוכל לקרוא ולהבין את השרטוטים של הקונסטרוקטור וליישם בשטח את העבודות. כך אפשר להיות בטוחים שהעובדים יידעו בדיוק אילו עמודים קשורים לשלב הבניין ואילו לדירה עצמה ומכאן להבין אילו עמודים יכולים לקחת חלק בשיפוץ – כלומר ניתן אפילו להרוס אותם כדי לבנות אחרים במקומם ובאילו אסור כלל לגעת מפני שהם משמשים את הבניין כולו.

קבלני שלד

א.י. בנייה – חברת קבלני שלד

חברת א.י. בנייה היא חברת שיפוצים ובניין שלא רק תדע בדיוק איך הכי מתאים וכדאי לבצע את עבודות השיפוצים. א.י. בנייה הינה חברת קבלני שלד המוסמכת לביצוע עבודות על פי הוראות של קונסטרוקטור מקצועי. בנוסף יכולים עובדים החברה לסייע וללוות תהליך של הכנה והגשת שרטוטים ומסמכים לצורך אישור ביצוע עבודות בנייה, העבודות יכולות להיות מלוות באדריכל או מעצב פנים מוסמכים על מנת לוודא שמתבצעת העבודה המתאימה ביותר לשטח הבית.

לקוחות החברה המרוצים מעידים שלחברה הסגנון המיוחד שלה, שבא לידי ביטוי בשלל עבודות שיפוצים ובנייה שביצעה עבור כל סוגי הלקוחות. החברה לוקחת אחריות מלאה על העבודה שהיא מבצעת ולקוחותיה מעידים בנוסף על שירות מעולה שקיבלו החל מנציגי החברה ועד לאחרון העובדים שביצעו את השיפוץ הלכה למעשה. מבחינת מנהלי החברה אין זמן מוגבל לביצוע העבודה – ובלבד שהלקוח יהיה מרוצה וייתן את האישור שבוצע בדיוק השיפוץ שאותו רצה ולו ציפה.

איך יודעים אם חברה היא גם קבלן שלד

כאשר מתכננים לבצע שיפוץ כדאי להזמין איש מקצוע כבר בשלבים המוקדמים של ההתלבטות וקבלת ההחלטות. איש מקצוע בתחום יוכל לזהות מראש אילו קירות או עמודים מהווים חלק משלד הבניין וימליץ האם יש צורך בשירותי קבלני שלד או שאין הכרח בכך.

כאשר יוצרים קשר עם חברה לביצוע השיפוץ חובה לשאול ולוודא שמדובר בחברה שמתמחה גם בתחום קבלני שלד, גם להגדיר באופן חד משמעי שדרושות עבודות המערבות את שלד הבניין. כדאי לשאול האם החברה יכולה ליישם את תכניות הקונסטרוקטור לא מומלץ להזמין חברה שאינה יכולה או יודעת להתמודד עם שלד המבנה מפני שאז עלול להיגרם נזק כבד ומכאן גם סכנה לדיירי אותו בניין.

 

חברת א.י. בנייה – חברת קבלני שלד המובילה בתחום עבודות הבנייה והשיפוצים