מטבח חדש? הזדמנות להשלים מוצרי חשמל שחייבים

חברת בנייה - א. י. בניה

מטבח שעבר שיפוץ מוצלח והפך לחדש ומרשים הוא גם הזדמנות להשלים את מוצרי החשמל החשובים. למעשה ההמלצה היא לתכנן את קניית המכשירים שעדיין חסרים לכם עוד לפני תכנון השדרוג של המטבח כדי להבטיח תוצאות אופטימליות, גם בפן הפרקטי וגם בהיבט האסתטי. ישנם כמובן מכשירים רבים שיכולים לעזור לכם למצות את המקסימום מהמטבח, ובפרט כדאי לשקול את 5 המוצרים הבאים:

1. מיני מקרר

ככל שרמת החיים שלנו עולה כך המקררים שלנו הופכים לגדולים יותר. במקום 2 דלתות המגמה הרווחת היא לרכוש מקרר עם 3 דלתות ואפילו 4, וגם הנפח כמובן הולך ותופח. לקראת חידוש המטבח כדאי כמובן לקחת זאת בחשבון ולוודא שיש מקום מתאים למקרר גדול. אופציה נוספת היא הצטיידות במקרר מיני בר. המקררים הקטנים, שמיועדים בעיקר לשימוש במשרדים, מתאימים גם ליחידות הורים או ליחידות דיור נפרדות לילדים שגדלו. אם בחרתם למקם מיני מקרר במטבח חשוב לתכנן את השיפוץ כך שהמקרר הנוסף לא יפגע בזרימה הנכונה בחלל ולא ימשוך יותר מדי תשומת לב.

מבחינת בחירת המקרר המשרדי שני הפרמטרים החשובים ביותר הם הסידור הפנימי שלו, שכדאי שיהיה נוח בהתאם להרגלי השימוש שלכם, והיעילות האנרגטית. הנפח נע בדרך כלל סביב ה-50 ליטר (תא קירור ותא הקפאה גם יחד).

2. מדיח כלים אינטגרלי

מדיח כלים הוא פריט כמעט הכרחי במציאות שבה זמן הוא משאב יקר וכמעט בכל מטבח מצטברים כל הזמן כלים רבים. מבין 3 הסוגים של המדיחים – רגיל, חצי אינטגרלי ואינטגרלי – מומלץ במיוחד זה האחרון ובפרט בזכות ההשתלבות המלאה בארונות והאסתטיקה המושלמת במטבח.

את הבחירה של מדיח כלים אינטגרלי כדאי לבצע עוד לפני חידוש המטבח, כך שתוכלו להתאים את המרווח בארונות לרוחב המוצר הנבחר. אם השיפוץ כבר הושלם, מבחר האפשרויות מצטמצם אם כי גם כך ישנם מספיק דגמים גם צרים וגם רחבים. השיקולים העיקריים בהחלטה הם צריכת החשמל והמים של כל מדיח (כדי לצמצם את ההוצאות וגם את הפגיעה בסביבה), מגוון התוכניות להפעלת המדיח (כדי שהוא יספק מענה אפקטיבי לכל סוגי הכלים) והחברה שעומדת מאחורי הדגם (כדי שתוכלו ליהנות מהמדיח במשך שנים רבות).

3. קומקום זכוכית

זכוכית היא חומר גלם פופולרי מאוד וגם במסגרת שיפוץ מטבחים נעשה בה שימוש רב. כדים וקומקומים חשמליים מזכוכית הם פריט אסתטי מאוד שמתאים בעיקר למטבחים מודרניים אבל לא רק, כך שהם תוספת מבורכת אחרי שמחדשים את המרחב הקולינרי.

4. מטחנת בשר

בחירת מטחנה איכותית מחייבת תשומת לב לעוצמת המכשיר, ליכולת שלו לטחון באופן אחיד את כל החלקים (כך שלא יישארו בו למשל גידים), למידת הרעש שהוא מפיק תוך כדי טחינה כך שפעולה זו לא תייצר מטרד וגם לחלקים שמגיעים עם המטחנה – למשל אלה שמאפשרים יצירת נקניקיות או קבבים – יש חשיבות. המלצה נוספת היא לבחור דגם של חברה מוכרת ואמינה דוגמת זק”ש.

5. מסחטה

ירקות ופירות מספקים לנו שפע ויטמינים, מינרלים וסיבים תזונתיים, ובאופן כללי תורמים רבות לבריאות שלנו. כדי ליהנות מכל היתרונות שלהם כדאי להצטייד במסחטה איכותית שתהפוך כל פרי או ירק למיץ טעים וזמין. אופציה אחת היא מסחטת הדרים חשמלית, אופציה שנייה היא מסחטה ידנית לפירות הדר שהיא גם פריט אסתטי מאוד ועוד אופציה היא מסחטת מיץ גזר מקצועית – וכל המרבה הרי זה משובח.