לפני השיפוץ: 3 נקודות חשובות למחשבה

3

עבור לא מעט בעלי בתים ודירות, ההחלטה לשפץ היא החלטה לא מאוד פשוטה. לצד ההבנה שמדובר בתהליך הזה סכום כסף לא קטן, כולנו רוצים להשיג תוצאה מרהיבה. אנחנו רוצים לשדרג כל פינה אפשרית, להפוך את המטבח לחלל נוח ומזמין, להעניק לילדים חדרים מרווחים למשחק וללימודים, ולהעניק לעצמנו פינה מפנקת במיוחדת מול הטלוויזיה. אז רגע לפני שאתם יוצאים לדרך, הנה 3 נושאים חשובים שכדאי לכם לקחת בחשבון.

1 – אל תשכחו את החצר

אתם אולי מתמקדים בסלון, במטבח ובחדר הרחצה, אבל בתהליך השיפוץ כדאי לזכור גם את החצר שלכם. ריהוט גן יוקרתי ואיכותי, מדשאה מטופחת, מחסן קטן או מטבח חוץ – כל אחד מאלה יכול לשדרג את חלקו החיצוני של הבית. אם נודה באמת, הרי שגם החורף הישראלי לא תמיד גשום במיוחד, מה שמבטיח לנו המון ימים יבשים וחמימים במהלך השנה, והמון הזדמנויות ליהנות מהאוויר הצלול או לארח חברים לארוחה טובה בחצר.

2 – הגדירו מראש את המטרות שלכם

תוך כדי תנועה אתם עשויים להיזכר בפינות השונות ששכחתן לתכנן או לקבל רעיונות חדשים. זה לגיטימי בהחלט ואפילו מבורך, אבל ככל שתגדירו את המטרות שלכם טוב יותר בראשית הדרך – תימנעו מהפתעות כאלה בהמשך. הרי ההפתעות הללו יפתיעו גם את חשבון הבנק שלכם כשתקבלו את החשבון, ואת זה אתם רוצים למנוע. אם כן, בחנו היטב את החדרים השונים ורשמו לעצמכם מה אתם רוצים להשיג: האם תחליפו את ארונות המטבח או רק את הריצוף? האם יש צורך בהחלפת המזגן או גופי התאורה? ומה לגבי המקלחון, חיפוי הקיר באמבטיה או חדר העבודה שלכם?

3 – בחרו אנשי מקצוע טובים

סקר שוק הוא תמיד חשוב, ואם הזכרנו את סוגיית העלויות, אתם בהחלט מעדיפים לבחור את החלופות הזולות ביותר. על פניו זו החלטה הגיונית ונכונה, אבל לפני שתמהרו לקבל החלטות כדאי לעצור ולבדוק לעומק עם מי אתם עומדים לעבוד. במקרה הזה אפשר בהחלט להסכים שהזול ביותר עלול להתגלות כיקר במיוחד, בין אם משום שפספסתם את האותיות הקטנות וגיליתם מחיר סופי קצת יותר גבוה, ובין אם משום שהתוצאה שתקבלו תהיה רחוקה מזו שאליה רציתם להגיע – והתיקון יעלה לכם הון תועפות. תכנון נכון, הגדרה מדויקת של הצרכים ובחירת אנשי מקצוע איכותיים ואמינים, אלה הם הצעדים שיבטיחו לכם שיפוץ יסודי, מקצועי ומדויק.