כל מה שצריך לדעת שמתחילים לשפץ

construction-and-renovations-company

ההחלטה התקבלה. לאחר תקופה ארוכה של לבטים, דילמות וקושי בקבלת החלטות אתם מוכנים לצאת לדרך ולשפץ את הבית. עם זאת, רגע לפני שאתם מכניסים הביתה את השכן שיכול לשפץ בקלות ובמהירות או את האינסטלטור מהבניין הסמוך שיודע גם לבנות קירות גבס ולהתקין מזגנים, ישנם כמה טיפים חשובים שיעזרו לכם לעשות את זה נכון – מהתחלה.

מה החלום שלכם?

לפני שאתם מתחילים לחפש קבלן שיפוצים או מעצב פנים התחילו עם דף ועט, וכנסו סביב השולחן את כל דיירי הבית. זו ההזדמנות שלכם להעלות על הכתב נושאים חשובים, לרבות צרכים פונקציונליים כמו הרחבת שטח העבודה במטבח או החלפת המקלחון שהחל להעלות עובש. העזו גם לחלום על העיצוב המושלם, על הצבעים האידאליים, על הנישה שאתם רוצים להתקין בסלון ועל חדר העבודה החדש והמרווח שתרצו להקצות. שיפוץ נכון מתחיל בחלומות מוגדרים.

ערכו סקר שוק

עם החלומות הברורים שלכם תוכלו להתחיל בסקר שוק יסודי ומדויק יותר. זה הזמן להתייעץ עם חברים ומכרים שערכו לאחרונה שיפוץ בבית, ולקבל המלצות על קבלן שיפוצים מקצועי שיתאים לפרויקט הגדול שלכם. גם מחקר אינטרנטי קצר יעזור לכם לקבל מושג טוב יותר באשר לאנשי המקצוע המתאימים עבורכם. שוחחו איתם, בקשו לקבל הצעת מחיר מפורטת ושאלו כל שאלה שנראית לכם רלוונטית. זה לא הזמן להתבייש או לשמור בבטן שהרי עם תוצאת העבודה שלהם – אתם תצטרכו לחיות.

הימנעו מהפתעות

קיבלתם שלוש הצעות מחיר וכעת עליכם להחליט באיזו הצעה לבחור. סביר להניח שהאינסטינקט שלכם הוא לבחור בהצעה הזולה ביותר. עם זאת, השורה התחתונה עשויה להטעות מאוד. ראשית, משום שהצעות שונות עשויות לכלול פרמטרים שונים. כך תוכלו לקבל מקבלן אחד הצעה שאיננה כוללת את חדר האמבטיה, בעוד שהצעה אחרת מתייחסת אליה אבל לא לוקחת בחשבון את שיפוץ המטבח. הגדרות נוספות כמו צוות הפועלים, אחריות מקצועית וכיו"ב, גם הן יחסכו לכם הרבה דילמות וכאבי ראש.

 

היום שאחרי

רגע לאחר שהפועלים ייצאו מהבית וישאירו אתכם לטפל במלאכת הניקיון, הגיע הזמן שלכם לבדוק שהתוצאה אכן משביעת רצון. בדקו את איכות הריצוף, את המילוי בין האריחים, את האחידות בצביעת הקירות וגם את תקינות הצנרת. אל תמתינו לשעת צרה כדי לגלות שמשהו לא בוצע כהלכה, אלא מנעו את הטעויות מראש והפנו את תשומת ליבו של קבלן השיפוצים לכל טעות אפשרית ולכל תקלה שעשויה להחמיר בהמשך, ולפגוע באיכות החיים שלכם.