כך תבנו אדניות מעץ לגינה בעצמכם

שיפוץ בתים פרטיים

עיצוב ובנייה של גינות הוא תחום עצום שיש בו תמיד חידושים ודברים מעניינים. על מנת שהגינה תהיה יפה, מעניינת, ייחודית וגם תהיה מעוצבת באופן נכון – כדאי מאד שתהליך העיצוב שלה יהיה מלווה על ידי איש מקצוע אשר הענף של עיצוב גינות הוא תחום ההתמחות שלו. ענף זה קרוב מאד מבחינת הנושאים הקשורים בו לענף עיצוב הפנים אך מנחים אותו עקרונות שונים מפני שמדובר בחלק החיצוני של הבית, עיצוב של צמחייה, אבנים ובריכות נוי במקרים מסוימים והריהוט הוא ריהוט גן שהוא שונה מריהוט של תוך הבית.

אחד מפריטי העיצוב המעניינים שיכולים לקחת חלק בכל גינה מעוצבת הוא אדניות עץ שניתן אפילו לבנות לבד. זה אולי נשמע מסובך אך האמת היא שמדובר במשימה פשוטה מאד. לשם כך יש צורך להצטייד בכלי עבודה ובקורות עץ מתאימות באורך הרצוי ואין ספק שלאחר שבונים לבד אדנית מעץ לגינה הופכת הגינה ליפה ומיוחדת הרבה יותר, והאדנית הופכת להיות מקור לגאווה עצמית. את קורות העץ יש לנסר כדי ליצור צורת תיבה סגורה עם חמש פאות, לחבר עם ברגים ולדאוג לחריצי שדרכם יחלחלו מים החוצה.

מה כולל תהליך של בניית גינה?

כאשר שטח הגינה ידוע ומוגדר מראש צריך להחליט איך מעצבים את הגינה ומה מתקינים בכל חלק שלה. אפשר לשתול דשא או צמחייה אמתיים, אפשר להתקין דשא סינטטי, ניתן להתקין קורות עץ כדי לקבל רצפת דק או לשלב בין כל אלה ולהוסיף גם פינות של אבני חן, בריכת נוי עם או בלי דגים וכמובן ריהוט גן שישלים את המראה ואת האווירה. לריהוט הגן יש גם תפקיד מהותי בעת הישיבה בגינה ולכן עליו גם להיות מתאים מבחינת העיצוב וגם להיות נוח לישיבה ממושכת ונינוחה בגינה.

כאשר מתייעצים עם איש מקצוע אשר מבין בעיצוב גינות אין ספק שהגינה שתתקבל תעמוד בדיוק בדרישות ובסטנדרטים של הלקוח. הוא ייהנה כל פעם לצאת החוצה אל הגינה ויתמוגג למראה אדנית העץ שבנה לבד, המשטחים ומהמראה הכולל שהתקבל.