כיצד מסונכרנים קבלן בניין ואדריכל הפרויקט?

עיצוב בית יוקרתי קינן אדריכלות

הליכי בנייה פרטית או שיפוץ יסודי של סביבת המגורים הם ללא ספק פרויקט הנדסי מורכב המחייב אתכם להסתייע באנשי המקצוע המנוסים והמיומנים ביותר בתחומם, כגון משרד אדריכלות, מהנדסים ועוד, כאשר בחירת קבלן בניין או קבלן שיפוץ ובחירת אדריכל לפרויקט, חייבת להיעשות גם בהתאם לאופן העבודה המשותף בין הצדדים וזאת על מנת להבטיח לעצמכם שיתוף פעולה פורה וענייני בין הצדדים.

שת"פ בין קבלן הבניין לבין האדריכל בפרויקט הינו תנאי הכרחי לקידום הפרויקט, כאשר כל אחד מהצדדים אמור להסתנכרן עם הצד השני על מנת לקדם ולהשלים את הפרויקט בהתאם לתכניות הבניה המאושרות. לפיכך, אנו ממליצים לכם לקיים פגישות עבודה משותפת בין האדריכל לקבלן הבניין עוד בשלבים המקדימים של תכנון הפרויקט וזאת על מנת להשיג 2 מטרות עיקריות:

  1. שכל אחד מהצדדים יוכל לבטא את כישוריו ומיומנויותיו המקצועיות בכל הנוגע להליך התכנוני
  2. שהצדדים יפעלו למענכם כגוף אחד כבר בשלבים המקדימים של התכנון

ככל ששיתוף הפעולה בין הצדדים יהיה פורה וענייני יותר כבר בשלבים המקדימים של תכנון הפרויקט, כך תוכלו להבטיח לעצמכם סנכרון מושלם בין הצדדים לאורך כל שלבי התכנון והבנייה בפועל.

בחירת אנשי המקצוע הנכונים כיצד?

הליכי בנייה פרטית ואו שיפוץ יסודי של סביבת המגורים, ידועים כתהליכי עבודה מתמשכים המלווים בלא מעט בעיות ואתגרים מקצועיים לאורך הדרך המחייבים פתרון ומענה מקצועי מיידי מצד כל הצדדים המלווים את תהליכי התכנון והבניה. לפיכך, חשוב להקדיש תשומת לב יתרה לשלב המקדים והראשוני של התהליך שהוא למעשה שלב בחירת אנשי המקצוע. בשלב זה, מומלץ לבחור בכל אותם אדריכלים מומלצים ומוכרים המחזיקים בידע מעשי וניסיון מקצועי רחב ככל הניתן בכל הנוגע לתכנון בתים פרטיים ו/או תכנון אדריכלי למטרות שינוי מבנה המגורים. חשוב לבחון את טיב עבודות התכנון של האדריכלים השונים עימם אתם נפגשים ואת הידע המקצועי שלהם גם בכל הנוגע לצרכיו של קבלן הבניין במסגרת יישום התכניות האדריכליות בשטח.

גם כאשר אתם בוחרים קבלן בניין חשוב לתת דגש לידע המקצועי והניסיון המעשי העומד לרשותו תוך תשומת דגש לכך שהוא מתמחה בקריאת תכניות אדריכליות. על מנת להימנע ממצבים בהם תמצאו את עצמכם בין הפטיש לסדן, כלומר בין הפניית צרכיו של הקבלן לאדריכל ו/או להיפך, אנו ממליצים לכם לקיים עם שניהם יחד פגישת עבודה משותפת במסגרתה הצדדים יכירו זה את זה ויתחייבו בפניכם לכך שהם מנהלים שת"פ מלא ביניהם לאורך כל הדרך ללא צורך לערב אתכם בכל עניין אשר איננו מחייב את מעורבותכם. זכרו שרק שת"פ מלא בין הצדדים יוכל להבטיח לכם שקט נפשי בכל הנוגע לקידום הפרויקט ומענה מיידי לכל סוגיה הקשורה לתכנון ולבנייה לאורך כל הדרך.

כמו כן, אנו ממליצים לכם לבחור בקבלני בניין שמעבר לפעולות הבנייה הם מעמידים לרשותכם שירותי פיקוח הנדסי לצרכי ליווי שלבי הבנייה.