טיפים לבחירת ברזים לאמבטיה

construction-and-renovations-company

בחירת ברזים לאמבטיה היא אחת המשימות החשובות ביותר העומדות בפניכם כשאתם עומדים בפני שיפוץ לבית. אם כבר החלטתם להשקיע זמן וכסף יקרים בשדרוג מקום מגוריכם, כדאי שתיקחו זמן כדי לשקול איך כל ברז אמבטיה עשוי להשפיע על חוויית הרחצה שלכם ושל בני ביתכם. ברז לכיור אמבטיה יכול להגיע בדגמים, צורות וגדלים מגוונים שלכל אחד מהם אופי משלו ויתרונות וחסרונות עבור סוגי שימוש והעדפות שונים.

אז כיצד תוכלו לוודא שאתם בוחרים באופן מוצלח ברז לאמבטיה?

הדבר החשוב ביותר בבחירת ברז אמבטיה הוא לעצור ולחשוב קודם כול על מה מתאים ביותר עבורכם. סוגי הברזים העיקריים הקיימים בשוק הם:

ברז שתי ידיות – אחת למים חמים ואחת לקרים. מדובר בעיצוב קלאסי אך שפחות יתאים לילדים, ועדיף לשמור אותו לשירותי אורחים או למקומות שבהם לא נעשה שימוש תכוף במיוחד בברז.

ברז נשלף\מסתובב – מתאים בעיקר לאזור המטבח ומאפשר שליפה וניקוי של האזור.

ברז בטמפרטורה קבועה – מומלץ בעיקר לשימוש ילדים, כך שתוכלו למנוע מצב בו יקבלו חלילה כוויות. פחות טוב למבוגרים שמעוניינים לקבוע בעצמם את הטמפרטורה הרצויה להם.

ברז קיר – מותקן על הקיר שמול הכיור ולא על הכיור עצמו, ולכן מחייב תכנון מדויק של מיקום הכיור.

רוב הברזים בארץ מצופים בכרום, ניקל או נירוסטה. גימור ניקל נחשב עמיד ויכול להחזיק מעמד לטווח ארוך. היתרון בגימור כרום הוא המראה המבהיק והמודרני שהוא מעניק לברז. נירוסטה היא חומר עמיד במיוחד אך יקר יותר, ואם עושים בה שימוש יש להתאים אליה חלקים אחרים בחדר האמבטיה, שצריכים גם הם להיות עשויים מנירוסטה, על מנת לשמור על עיצוב אחיד ומסוגנן שיהיה מלוטש מבחינה אסתטית.

בנוסף לכל השיקולים הפרקטיים, כשאתם בוחרים ברז לאמבטיה עליכם לוודא שישקף את טעמכם והסגנון האישי שלכם בכל הנוגע לעיצוב. ניתן להתייעץ לשם כך עם מעצב.

ממי לקנות?

בחירת היצרן או הספק המתאים שממנו תרכשו ברז לאמבטיה צריכה להתבסס על שיקול של מספר מרכיבים – מחיר, איכות ושירות. טווח מחירי הברזים רחב יחסית ועליכם לצמצם את החיפוש לטווח המחירים שבו אתם מעוניינים. על איכות המוצר אין להתפשר, ותוכלו לוודא שאתם מתקשרים עם יצרן או ספק איכותי באמצעות בחינת הביקורות שקיבל באתרי השוואת מחירים דוגמת Zap. תודעת השירות של איש המקצוע חשובה לא פחות מכל אלו, וניתן להתרשם גם ממנה על סמך ביקורות ודירוגים באינטרנט, שיחת הטלפון עם בית העסק והקשר שנוצר עם המתקין שמגיע על מנת לספק את הברז עצמו. בחירת בעל המקצוע היא אולי השלב החשוב ביותר בבחירת ברז לאמבטיה שכן בסופו של דבר, הן איכות המוצר, הן המחיר והן חוויית השירות נקבעים כולם על בסיס הבחירה הזו. ולכן לא כדאי לקבל אותה בקלות דעת.