השקעות נדל"ן בבודפשט

construction-and-renovations-company

יותר ויותר ישראלים בוחרים לחפש בשנים האחרונות השקעות נדל"ן בחו"ל. מדובר לא רק על משקיעים בעלי יכולות כלכליות גבוהות אשר זה תחום עיסוקם, במובן מסוים, אלא מדובר גם בישראלים שמפרנסים משפחות, ורוצים לסדר לעצמם ביטחון כלכלי מסוים, להם ולילדיהם. הם בוחרים לחפש השקעות נדל"ן בחו"ל במקום לחפש השקעות באפיקים אחרים.

תחילה נסביר מדוע הם בוחרים השקעות נדל"ן ולמה דווקא בחו"ל, ולאחר מכן נסביר מדוע הם בוחרים ביעד כמו בודפשט, בירת הונגריה, כידוע. חשוב לומר, זה לא היעד היחידי בו ישראלים משקיעים את כספם, אך ללא ספק זה אחד היעדים הפופולאריים ביותר.

נתחיל מהבסיס, ישראלים רבים בוחרים להשקיע בנדל"ן כי זה פשוט הכי נוח. ישנן חברות שמתמחות בהשקעות שכאלה, הן מסדרות את כל מה שנדרש מבחינה בירוקרטית, הן מוצאות השקעות ומציעות אותן לישראלים, כלומר על פי תשואה גבוהה על ההשקעה ובכך הרווח הוא טוב. השקעה בנדל"ן צריך לזכור היא ארוכת טווח, ולהבדיל מהשקעות אחרות, למשל במניות, מדובר בהשקעה שלא תיעלם מחר בבוקר, אלא אם יקרה משהו קיצוני מאוד. זו השקעה שנשארת איתנו זמן רב.

אם נעבור רגע שלב, נגלה שישראלים רבים בוחרים להשקיע בנדל"ן בחו"ל, כי פשוט זה הרבה יותר משתלם. בישראל המחיר של הנדל"ן גבוה, מה שהופך את היכולת להשקיע לנמוכה, יתרה מזו מדובר בהשקעה מסוכנת, מאחר וגם אם הצלחנו לרכוש קרקע ולהשקיע בה, לא בטוח שנוכל לעשות איתה הרבה. הרי לא לכל אחד יש את הסכומים לרכוש אותה מאיתנו או לשכור חלק לצורך בניית מבנה כזה או אחר. להבדיל מהשקעות בחו"ל, שם השוק גדול יותר ולכן יש יותר סיכוי למצוא מישהו שישקיע.

מדוע הונגריה? ההסבר לכך גם הוא פשוט. ישראלים רבים ירצו לבצע השקעות נדל"ן בבודפשט, מתוך הנחה, סביר למדי, שמדובר בשוק שזה עתה התעורר. הונגריה במשך שנים היתה מדינה קומוניסטית, ריכוזית, שהשוק שלה נוהל על ידי הכלכלה. כיום מדובר בשוק חופשי שעבר תהליכים של כניסה לשוק ולתחרות. גם בתחום הנדל"ן אנחנו יכולים לראות כיצד המדינה מוותרת על קרקעות ומכרה אותן לשוק החופשי.

כלומר יש לנו כאן שוק שנמצא בתחילת הדרך, יש לנו כאן שמתפתח לתחרות ולכן משתלם להצטרף אליו, אף על פי שהוא לא תמיד זול מצד אחד, מצד שני מאוד קשה גם להשתלב בו ככה סתם. לשמחתם של ישראלים, יש מספיק כלים שיכולים לעזור לנו בכך.