ההכנות לשיפוץ – ליום שאחרי

הזמנת חשמלאי בירושלים

החלטתם לרענן קצת את הבית, לערוך כמה שינויים קטנים יותר או פחות, ולהכניס עיצוב מרהיב אל ארבעת הקירות שלכם. ההחלטה הזו היא רק הצעד הראשון, כמובן, אבל עוד לפני שתתחילו לשבור קירות, להתקין ארונות מטבח חדשים או לקנות ריהוט חדש לסלון המשופץ, הנה כמה נקודות למחשבה.

1 – חשבו על היום שאחרי

עד לפני שתבחרו אנשי מקצוע, קבלן שיפוצים ואפילו חשמלאי שיזיז נקודות חשמל, נסו לדמיין את היום שאחרי. חשבו על הדירה המשופצת ואיך תרצו שהיא תיראה. התכנון הזה, או הדמיון המודרך (אם תרצו) הוא דרך נהדרת להגדיר ציפיות וצרכים בצורה מדויקת יותר. כך תוכלו להגדיר מראש איך ייראו החדרים השונים, פינת העבודה, המטבח ואפילו חדר הרחצה http://super-clean.co.il/%D7%97%D7%91%D7%A8%D7%AA-%D7%A0%D7%99%D7%A7%D7%99%D7%95%D7%9F-%D7%91%D7%AA%D7%99%D7%9D-2/. דרך אגב, זכרו שביום שאחרי תצטרכו גם חברת ניקיון בתים שתעזור לכם להיפטר מכל האבק והטיח, ולהחזיר את הברק לדירה המחודשת שלכם. פוליש לרצפה, ניקיון יסודי לארונות המטבח ואפילו הברקת התריסים והחלונות – כל אלה יכולים לגבות זמן יקר שאתם יכולים לחסוך מעצמכם.

2 – הגדירו תקציב ולוח זמנים

כשיוצאים לדרך ומחליטים להשקיע בבית, יש גם נטייה לשחרר ולחשוב שזה לגמרי הגיוני להוציא עוד כמה אלפי שקלים לא מתוכננים על שיפוץ כזה או אחר. עם התנהלות כזו אתם עשויים להגיע אל קו הסיום עם חור גדול בחשבון הבנק שלכם, ועם מינוס שרק הולך ותופח. ככל שתגדירו טוב יותר את התקציב שלכם ותישארו נאמנים לו, כך תימנעו מההפתעות הללו ותייעלו את התהליך כולו. באופן דומה רצוי להגדיר לוח זמנים ברור, בין אם משום שיש לכם דדליין (כמו לידה מתקרבת) ובין אם משום שאנשי המקצוע יודעים להגדיר מסגרת זמן הגיונית לפרויקט מהסוג הזה.

3 – בחרו אנשי מקצוע מנוסים

המחיר הוא שיקול שמשפיע על כולנו, ובצדק, אבל הנטייה לבחור במחיר הזול ביותר עשויה להכשיל פרויקט שיפוצים שנועד להפוך את הנכס למקום כיפי, מפנק, נעים ומזמין מאוד. אם כן, תנו למחיר חשיבות אבל זכרו שהוא לא הגורם המרכזי, והוא לא זה שאמור לתפוס את המקום הראשון ברשימת הנושאים שתבדקו אצל קבלן השיפוצים שלכם. במקום, התמקדו בשאלות הקשורות לניסיון ולמקצועיות, לאיכות העבודה ולשביעות הרצון של הלקוחות שקדמו לכם. תיק עבודות מרשים יעזור לכם לדעת עם מי אתם עובדים, תמונות פרויקטים קודמים וכן המלצות באתר או ברשתות החברתיות – כל אלה כלים חשובים שעומדים לרשותכם, ומומלץ בחום להשתמש בהם כדי להבטיח תוצאה טובה ככל האפשר.