איך לבחור קורס קבלנים בצורה נכונה

חברת בנייה - א. י. בניה

כל אדם נמשך לתחום כזה או אחר, כאלה נמשכים לתחום המחשבים, כאלה לתחומי ההייטק, וכאלה לתחום השיפוצים והבנייה. ישנה דרישה מובנת וגדולה לשיפוץ, תיקון, ולעיצוב הבית. לפיכך, חשיבות הלימודים וקבלת ההסמכות הנכונות היא לגיטימית ללא ספק. במאמר זה נדבר על נושא הקורס, מה מלמדים, וכיצד לבחור בקורס קבלנים בצורה נכונה.

מה לומדים בקורס

קורס טוב, הוא כזה שיעניק לנו את הידע ואת הכלים להתנהלות כלכלית ומקצועית בתחומי המקצוע הנדרשים. אחד מהיתרונות הבולטים ביותר הוא – קבלת הסמכה גבוהה ונדרשת. כמו בכל מכללה, קורס, או הרצאות לימודיות מסוימות, גם כאן יש נושאי לימוד מפורטים, חלק מהם פירטנו על קצה המזלג.

לפניכם שלושת הנושאים העיקריים והחשובים ביותר שתלמדו במהלך קורס הקבלנים:

  • הכל על בנייה – בנושא זה, תלמדו הכל על הבנייה, כמו: סביבת הבנייה, חומרים נדרשים ומומלצים, מה לא לעשות בתהליך הבנייה. ובקיצור – כל מה שאתם צריכים לדעת על החומרים ועל תורת הבנייה השלמה.
  • חוקים, תנאים, ותקנות חובה – במדינת ישראל לא עושים חשבון קל לקבלנים, ודורשים מהם רישיונות, הסמכות, ותעודות שונות למיניהם. במהלכו של הקורס תלמדו על החוקים שמדינת ישראל מציבה לקבלנים. ובנוסף, גם נלמד ונעבור על התנאים ותקנות הבנייה המחמירות ביותר.
  • כללי עזר ובטיחות – כמעט בכל עבודה פיזית ישנם כללי עזר, כללי בטיחות, ואף שימוש באמצעי זהירות מקובלים. במיוחד כשמדובר בעבודה כזו פיזית, נצטרך ללמוד על כללי העזר השונים ואמצעי הבטיחות.

בקיצור, ישנם עוד עשרות נושאים שנצטרך ללמוד. אלה הם חלק קטן מאוד מנושאי הקורס. למעשה, משך הקורס עשוי להימשך בין 200-400 שעות לימוד כוללות. בנוסף, תנאי הקבלה הם ברוב המוחלט כ- 11 שנות לימוד.

אז איך בוחרים בהצלחה קורס קבלנים

להיות מקצועי ובעל ידע זה טוב ומשרת את המטרה. אבל בישראל, בצינורות המחמירים ביותר חובה על הקבלן להיות רשום, ובעל תעודות הסמכה מתאימות. בשלל עבודות פיתוח, דרושה הסמכה מסוימת, ועקב כך אנו נאלצים ללמוד בקורס את כל הפרטים על עבודות הקבלנות, איך מתנהלים נכון, ועוד. אז איך בעצם נבחר קורס מתאים בצורה נכונה? פירטנו זאת כאן:

  1. האם הקורס מעשי או פרקטי יותר – ישנם קורסים רבים באינטרנט, חלקם מעשיים וחלק פרקטיים יותר. בשניהם תקבלו את שני הזויות. בקורסים מיוחדים נלמד קצת יותר על הפרקטיקה מאשר על הדברים המעשיים. קורס שהוא פרקטי יותר, יעניק לנו ידע והבנה על המקצוע שאליו נרצה להיכנס. ובנוסף, יכנה לנו את הכלים והניסיון ההתחלתי, שזה פשוט הכל.
  2. כמה עולה הקורס – בכל דבר בעולם, המחיר משפיע על בחירתנו במוצר או בשירות מסוים. לכל אחד יש מגבלה ברמת התקציב, ולכן המחיר הוא פקטור בלתי נפרד מהבחירה. לפיכך, יש ללכת על קורס שמתאים לתקציב שלנו, ולמחיר שאליו אנו מכוונים.
  3. האם המרצים הם בעלי שם בתחום – בקורסים ספציפיים מאוד, האוניברסיטה והמכללות מביאים מפעם לפעם, אנשים שכבר הצליחו בתחום. בחלק מן השיעורים, אותם האנשים מספרים על דברים חשובים, סודיים, ונותנים עצות מתוך התחום, ומניסיונם המקצועי. במידה ומדובר בקורס שאליו באים קבלנים מוכרים, אנשי נדל"ן, כדאי לקחת את הקורס ללא סימני שאלה. למעשה, אותם האנשים כל כך מצליחים שהם עשו התקדמות ועשייה מוכחת. לעיתים, אותם האנשים גם הצליחו לקדם את תחומם בצורה משמעותית. כזאת, שאפילו אתרי החדשות העבירו את חוות דעתם מפעם לפעם על אותם האנשים הללו.

אלה הם שלושת הטיפים שלנו לבחירת קורס קבלנים מנצח. כמו כן, ישנם עוד עשרות פרמטרים שקובעים מהו קורס מצליח, ומהו לא. כל הפרמטרים כתובים בפשטות באינטרנט. אלה הם היו שלושת הפרמטרים הקצרים על רגל אחת.

לסיכום

רשם הקבלנים הראשי, ממליץ ומחייב קבלנים חדשים ללמוד את התורה הכוללת. במידה ותרצו להיות קבלנים מוסמכים, אמינים, ורשומים, תצטרכו ללמוד על כל היבטי המקצוע בקורס מקיף ומקצועי. בחירת הקורס היא חלק בלתי נפרדת מהמקצוע, רצוי לבחור בקורס שלא רק יספק לנו "תעודות על הנייר", אלה גם יעזור לנו להתמקצע במקצוע, ללמוד את הבנת הנושאים, ולספק לנו כלים חיוניים ומקצועיים.