איך בוחרים חברה מקצועית לעבודות שיפוצים?

חברת בנייה - א. י. בניה

שיפוץ הבית הוא ללא ספק אתגר עבור דיירי הבית, הרי מדובר בתהליך מורכב אשר זקוק לחשיבה יצירתית, בחירת אלמנטים עיצוביים, חומרי גלם איכותיים ותכנון מקדים שיוכל להקנות לדיירי הבית חלל פרקטי ונוח שיעמוד לרשותם וישרת אותם בנאמנות.

מעבר לאתגרים והמשימות הרבות, נראה כי דווקא בחירת קבלן לצורך עבודות שיפוצים היא המשימה המורכבת ביותר, הרי יש צורך לבחור בבעל מקצוע אמין ומקצועי שיבצע עבודה נקיה וכמובן יתכנן הכל היטב בעזרת דיירי הבית או על ידי מעצב פנים שהם שכרו מטעמם לצורך עיצוב ותכנון מיטבי של הבית. אם כך, האתגר הוא רב ולכן כעת נתמקד בתהליך מציאת קבלן שיפוצים ובדברים החשובים שכדאי לקחת בחשבון בעת בחירתו.

5 דגשים שיאפשרו לכם לבחור נכון את קבלן השיפוצים לשיפוץ ביתכם

נתחיל בכימיה אישית עם בעל מקצוע

כאשר יש כימיה והבנה בין הצדדים דברים מתחילים לרוץ והם מן הסתם נעשים קלים יותר. לכן, חשוב להיפגש עם בעל המקצוע שיגיע לביתכם, יבחן אותו ובדרך זאת תוכלו להבין מול מי אתם עומדים ולצד מי תבלו כמה שבועות עד שהשיפוץ יושלם. בדקו את מקצועיותו, את היחס שלו, הזמינות לקחת את הפרויקט, בדקו אם הוא זה שיבצע את הפרויקט או ישלח מישהו מטעמו וכל דבר אחר רלוונטי.

ניסיון בפרויקטים דומים

חשוב לבדוק את ניסיונו של קבלן השיפוצים בפרויקטים דומים לשלכם, הרי ישנם קבלנים שונים ולכל אחד התמחות אחרת. ישנם המתמחים בבניית פרגולות ויצירות מעץ, ישנם קבלני גבס, ישנם קבלנים המתמחים בשיפוץ אמבטיות, בבנייה קלה ועוד מיני תחומים נוספים. בדקו האם הוא בעבר שיפץ בית מהיסוד ובדקו גם את תיק העבודות שלו.

המלצות אומרות הרבה

אין כמו המלצה של לקוח קודם, היא תהיה הכי אמינה שיש וגם תאפשר לכם לדעת את החוזקות והחולשות של בעל המקצוע. כמובן שעדיף לקבל המלצה מאדם שהנכם מכירים היטב כמו – בן משפחה או חבר קרוב, אבל גם המלצה של לקוח שהעביר לכם הקבלן תוכל לסייע לכם רבות להבין מול מי אתם עומדים ולהיות רגועים שאתם בידיים הטובות ביותר.

חוזה עבודה עם הקבלן

חשוב לערוך הסכם מסודר עם הקבלן, כאשר העדיפות היא לתת לעורך דין המתמחה בתחום לעבור על החוזה ולוודא כי הוא משרת אתכם בנאמנות, הן מבחינת לוחות זמנים, גימורים, סוגי חומרים, תוספות, בקרה על העבודה וכל דבר אחר שיוכל להוות בעיה במהלך השיפוץ או לאחר מכן.

אחריות על העבודה המתבצעת

חשוב לקבל אחריות על עבודתו של הקבלן לתקופה מסוימת, כך שאם תהיה תקלה יהיה לכם למי לפנות. כמו כן, מומלץ לקחת חשבונית המתעדת את התשלום בגין העבודה וחוזה שבו הקבלן מתחייב על תיקונים עתידיים במקרה של בנייה לקויה את כל דבר אחר שיצוץ בעתיד.